Czytniki kodów kreskowych jak wybrać dobrej jakości do swojej firmy?

Czytnik kodów kreskowych w teraźniejszym momencie zrobił się niezwykle powszechnym urządzeniem. Służy on do przechowywania informacji z kodów kreskowych. Jest on zazwyczaj stosowany w sklepach, markach, bibliotekach, lecz także w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy wyróżnić na przewodowe lub bez kabla. Natomiast odczytywanie informacji możliwe jest na dwa sposoby:

  • diodowe – w tym przypadku narzędzie stosuje światło LED. Aby kod kresowy został zaczytany należy położyć go jak najbliżej skanera. Sporo kobiet uważa, to za dużą minus i woli kupić bardziej innowacyjny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich przewagą jest na pewno mała cena i solidna konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa wskazuje używa się tutaj laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a następnie przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Ważną cechą jest tutaj możliwościowy odczytywania kodów kreskowych z wielkich odległości i pod różnym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach mogą być także jedno jak i wielokierunkowe. Są one jednak niezwykle podatny na zniszczenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy czy bezprzewodowy jaki dobrać? Wszystko tutaj zależy w którym środowisku pracujemy. Jeśli pracujemy w handlu czytnik kreskowy może być przewodowy. Nie będzie on ograniczał nam pracy, bo i tak przecież cały okres jest przy kasie. Potrafimy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Stosowane są często w marketach przy kasach. Należy przesunąć po nich towar, aby kod kreskowy został poprawnie odczytany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest chyba najbardziej znany i w wielu dziedzinach niezastąpiony. Działa on na podstawie połączenia bluetooth.

Posiadają idealnie wyprofilowaną rączkę pod którą jest intuicyjny przycisk. Są one droższe jednak o wiele bardziej wygodne od czytników przewodowych. Bardzo ekonomicznym wyjściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Przeznaczony jest on zasadniczo dla kobiet, jakie muszą posiadać dwie ręce wolne, a trzymanie ekstra czytnika wydłuża czas pracy. Dlatego taki czytnik kodów kreskowych dobrze sprawdzą się w magazynach. Najbardziej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to niewątpliwie przemysłowe. Są one wytrzymałe i odporne na niskie temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, jakie są nie za bardzo czyste lub w ograniczony oświetleniu. Jeśli zamierzamy nabyć czytnik kreskowy powinniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeżeli człowiek musi przenosić się po biurze powinien posiadać oczywiście czytnik bez kabla. Jednak tutaj należy zwrócić uwagę na częstość skanowania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W przypadku skanowania ciągłego i bezprzewodowego będziemy musieli uważać na zużycie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Dlatego w tym przypadku dobrym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem zapasowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo istnieją dwa typy:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do laptopa i pobranie danych.
  • Odczytu informacji z interfejsem RS232 – musimy posiadać specjalną aplikację, która zapewnia odczyt. Jest ona dodawana do zestawu przez producenta.